Jak wybrać zaproszenie?

Wybór zaproszeń ślubnych to jeden z elementów przygotowań do Waszego jedynego i niepowtarzalnego dnia. Aby nieco ułatwić podjęcie decyzji, poniżej kilka wskazówek, co zrobić, aby wybór ten przebiegł sprawnie oraz tworzył wraz z innymi elementami ślubu dobrze przemyślaną i dobraną całość, która zachwyci oraz zainspiruje Waszych gości.

Zaproszenia ślubne powinny pasować do stylu wesela

To podstawowa zasada, której należy się bezwzględnie trzymać, wybierając zaproszenia na ślub i wesele. Zaproszenia, które trafiają do Waszych gości, sugerują im w jakim stylu utrzymane będzie wesele – czy będzie to klasyczna zabawa, czy może bardzo nowoczesne i eleganckie przyjęcie. Jest to cenna informacja dla gości, którzy dzięki oprawie zaproszenia będą w stanie się odpowiednio przygotować do uroczystości.

Przed wyborem zaproszeń warto zdecydować się również na kolor przewodni dekoracji ślubnych, dobrym pomysłem jest, aby zaproszenia do niego nawiązywały – to również pozwoli na uzyskanie efektu dobrze przemyślanej całości.

Pamiętajcie również o tym, że zaproszenia powinny odzwierciedlać Wasze zainteresowania oraz osobowość – nie kierujcie się tym, że w danym sezonie królują np. zaproszenia wykonane na papierze ekologicznym. Jeżeli na co dzień nie przykładacie dużej wagi do spraw związanych z ochroną środowiska czy obcy Wam jest styl rustykalny, lepiej nie silić się na podążanie za modą, warto raczej kierować się osobistymi preferencjami (najlepszą opcją jest, gdy bez przeczytania zaproszenia ktoś z rodziny czy znajomych mógłby stwierdzić, że jest ono od Was – aby taki efekt osiągnąć, wystarczy czasem odpowiedni rysunek, który mówi coś o naszych pasjach). Pamiętajcie – zaproszenia powinny być przede wszystkim spersonalizowane!

Postaw na czytelność i prostotę!

Zaproszenia ślubne muszą przedstawiać informacje w przejrzystej formie – nadmiar tekstu i zupełnie niepotrzebnych wierszyków nie jest mile widziany. Aby uzyskać pożądany efekt, czcionka użyta na zaproszeniach powinna być przede wszystkim czytelna i jednoznaczna, to znacznie ułatwi gościom znalezienie na zaproszeniu najważniejszych informacji.

Nie zapomnijcie o umieszczeniu w zaproszenie wszystkich koniecznych danych, takich jak data, godzina ślubu oraz miejsce wesela. W zaproszeniu warto też dodać krótką wzmiankę o tym, co chciałoby się otrzymać (szczególnie jeżeli chcielibyście zrezygnować z kwiatów). Przydatna może się również okazać prośba o potwierdzenie przybycia, część gości z pewnością na nią odpowie, co ułatwi Wam później określenie dokładnej ich ilości.

Korzystaj z próbek

Wiele firm oferuje aktualnie możliwość przesłania kilku próbek zaproszeń, powinno to w znaczący sposób ułatwić Wam ostateczny wybór. Jest to idealny sposób na to, aby zobaczyć, jak w rzeczywistości wygląda zaproszenie oraz jaka jest jego jakość wykonania – rozwiązanie to z pewnością pozwoli Wam uniknąć przykrej niespodzianki po odbiorze całego pakietu zaproszeń, które nie do końca spełniłyby Wasze oczekiwania.